Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

+Bardamunie noście szalików kładąc się spać


tja. ktoś mi już napisał, że Roland ode mnie zrzynał.


!


wielka żaba


zmniejsz!


to jest jakiś taki trick, że ile razy ktoś musi zrzędzić to do tego musi dodawać bluzgi i obelgi? że trzeba skasować, a jak się skasuje to można sobie pokrzyczeć "duszą! duszą gestapo! cenzura!" ?


uh!


pokornie przyjmuję ochrzan. choć fakt, że ani to co linkujesz, ani twórczość Cumformersa, z całą sympatią dla jego twórczości i świadomością, że robię wektory jak on z dwoma rękoma na temblaku, nie jest ideałem estetyki do której chciałbym dążyć.

btw przeglądałeś późniejsze?


trafna krytyka ale nawet sobie nie wyobrażasz jak potwornie się nie staram.


fakt. niedbałość moja ;(


http://unews.com/wp-content/uploads/2012/02/The-Shining.jpg

acz przyznaję, że Shining jest trochę na siłę. chciałem użyć tego znaczka, a to nawiązanie mnie akurat rozbawiło.


które fajne? które mniej?


czemu ma majtki na głowie?


ej, generalnie to dzięki za wszelkie komenty. nie co do każdego mam coś do powiedzenia ale chyba każdy jest dla mnie interesujący


tytuł piosenki, która kiedyś mi się podobała ; )


~JakubJonatanCzyz

spoks. przecież nie próbuję Cię przekonać żeby zaczęła do Ciebie przemawiać. to raczej bezsensowne zajęcie.

aczkolwiek broniłbym się przed zarzutem banału truizmem, iż należy zrelatywizować język do odbiorcy. jaki jest bardziej oczywisty symbol ostatecznego zła dla człowieka współczesnego niż Hitler? i jaki bardziej oczywisty symbol relacji ofiara-oprawca, niż Holokaust? i jaka sytuacja wzbudzałaby większe emocje niż ta? naturalnie, mogłem to zaszyfrować tak żeby to było czytelne tylko dla mnie i moich znajomych. ale jeśli chciałem cokolwiek powiedzieć tym to po co?


i jeszcze ad ordynarność, jak rysowałem ten obrazek, to rysowałem go dla lokalnego internetowego fejmu. jak zauważyła ~TheCellarDoor, "strasznie krzywe, brudne, zle proporcje to jeszcze ten podpis....". i naprawdę, miałem czekać na krytyka sztuki za lat dwieście, który rozgryzie ococho, bo interesował się akurat badziewiastym outsider artem z początku XXI wieku? ;> jasne że musiałem dać napis na pół obrazka


~JakubJonatanCzyz

heh, już na sam początek powiem że Warto Było, bo prowokuje do takich dyskusji. to zawsze wartość.

natomiast, wydaje mi się, że źle odebrałeś moje intencje. znowu, nie chodziło mi bynajmniej o Lokalny Problem holokaustu, czy, broń Panie Boże, o lokalny problem Nazizmu i Nietolerancji. jak jeszcze rysowałem głównie zajmowałem się, za przeproszeniem, Losem Ludzkim Jako Takim. i o tym MIAŁ BYĆ ten obrazek. bynajmniej nie chciałem nikogo pouczać, ani naprawiać świata. chciałem (chyba) zobrazować intensywne emocje, związane z Ostatecznym Przebaczeniem.

i masz w dużym stopniu racje, że obrazek jest "za bardzo". natomiast, jeśli jest to jakieś usprawiedliwienie, właśnie o to chodziło żeby było Za Bardzo. no bo właśnie takie jest... przesłanie ewangelii, jak sądzę. hiper radykalne. najbardziej na świecie. nie wiem. chyba o to mi chodziło. acz często myślę że możesz mieć rację i z, czysto formalnego punktu widzenia, dało się to wyrazić subtelniej. aczkolwiek to znowu jest raczej kwestia techniki niż, za przeproszeniem, Przesłania.


btw zapraszam do dawania niskich ocen, jeśli ktoś uważa że są zasadne, serio.


a, dla odmiany, z ~TheCellarDoor zgadzam się w zupełności


~JakubJonatanCzyz powyżej przeciętnej 15.03.2012 @00:39:33
Wiesz co, trochę tak odwróciłeś kota ogonem, ale nie o tym.
Dla mnie takie zagranie na emocjach, ogólnie zagrane. Użycie tych słów, tego cytatu, odnośnie "wypłowiałego" już tematu, jest bardzo marketingowe i banalne. Zagrać na emocjach, tak jak to się robi w książeczkach dla dzieci. Podjąłeś wyzwanie, chciałeś jakoś wpłynąć na polskich "dobrych" katolików, a finalnie odbieram to jak kartkę świąteczną na Wielkanoc za 4zł. Zbyt dosłowne, ten tekst działa inwazyjnie, odpycha mnie przez to, w jakim zamyśle został zastosowany. Już przez to odechciewa mi się analizować Twojej pracy, tematu. Trudno to rozgryźć, o co tak naprawdę Ci chodziło, co chciałeś przedstawić przez wybór tych środków wyrazu. Mamy "proste", obrzydliwie banalne nawiązanie do chrześcijaństwa, młodego, zdrowego, zarumienionego żyda w pasiaku i płaczącego Hitlera, a w tle kopcące się kominy. Bardziej brutalnej w swej banalności i dosłowności pracy nie widziałem. Uzyskałeś fajny efekt, taki "przerost formy nad treścią" i zarazem "przerost treści nad formą".

Praca pod publikę i muszę Cię zmartwić. Zaręczam Cię, że to nie jest szczyt możliwości Twojego mózgu, żeby wpaść na taką "najmądrzejszą rzecz".znaczy,


po pierwsze, te słowa (zakładam, że chodzi Ci o "Pater Noster" ) nie są użyte odnośnie tematu tylko, w gruncie rzeczy, są tematem. nie chciałem też w żaden sposób wpływać czy krytykować katolików. dobrych czy jakichkolwiek innych. generalną myślą za stworzeniem tego obrazeczka, przynajmniej tak jak teraz to sobie przypominam, było zobrazowanie tego co Kierkegaard miał na myśli przez stwierdzenie, iż chrześcijaństwo jest przeciwko światu. albo w słowach św.Pawła: "zgorszenie dla Żydów i głupstwo dla pogan". zobrazowanie radykalizmu ewangelii. więc, znowu, nie jest ot nawiązanie do chrześcijaństwa. jest to, jak sądzę, istota chrześcijaństwa. to sławetne, nastawienie drugiego policzka. jak dla mnie przynajmniej, przepiękne w swoim ostatecznym heroiźmie. co do dosłowności, banalności, etc. możesz mieć rację i sam nad tym parę razy myślałem. myślę że w tej chwili mógłbym zrobić to dużo lepiej. ad "trudno to rozgryźć", możesz mieć rację, możesz się mylić, acz przyznam, że ku mojemu zadowoleniu, ostatnio spotkałem się z interpretacjami zgodnymi z moimi intencjami.
co chyba trochę śmieszne, estetyka kartek świątecznych, jak i książeczek dla dzieci jest mi dosyć bliska


też, z przyjemnością o niej porozmawiam (jeśli warto, w ogóle). tylko chwilę czasu na skupienie się bym prosił.


skąd, nie czuję się obrażony. czasem się jej wstydzę, czasem nie. generalnie jest świadectwem swoich czasów.


czy, z ciekawości poznawczej, mógłbym prosić osoby, które uważają, że przesłanie jest banalne i ordynarne, o skrótowe opisanie tegoż? ponownie, nie chodzi mi o to że się mylą, po prostu chciałbym sam wiedzieć czy faktycznie jest ono banalne1 2 3 4 5 6 ... 23 Następna strona
© 2001-2017 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt